Omslag duurzame soja niet eenvoudig
De omslag van de gehele Nederlandse veehouderij naar het gebruik van duurzame soja is niet eenvoudig. Dat bleek gisteravond tijdens een debat over voedsel in de Tweede Kamer.
De varkens- en pluimveesector blijven achter bij het gebruik van duurzame soja, bleek tijdens het debat.
'In het buitenland is er weinig animo om een meerprijs te betalen voor vlees dat is geproduceerd met duurzame soja', zei staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ). Zij vindt dat het verduurzamen van het sojagebruik op Europees niveau moet gebeuren.
Regionale teelt
Carla Dik-Faber van de ChristenUnie wil meer inzetten op regionale eiwitteelt om in de Europese eiwitbehoefte te voorzien. Daarbij ziet zij Oekraïne ook als mogelijke leverancier.
Volgens Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren is het mogelijk efficiënt eiwitgewassen te telen in Nederland. 'Agrifirm laat zien dat we in Nederland efficiënter soja kunnen telen dan in Zuid-Amerika.'
Alternatief
Volgens Henk Flipsen van Nevedi kan Europa nog geen alternatief bieden voor de eiwitimport uit Zuid-Amerika. 'We willen graag een veelbelovend alternatief dat grootschalig toepasbaar is. Dat is helaas nog niet in beeld.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

John Deere 5075M (OLD) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (BEN) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Dinsdag31° / 15°0 %
-
Woensdag22° / 13°0 %
-
Donderdag25° / 8°0 %











