Oppervlakten soja en lupine flink gegroeid
De oppervlakten eiwitrijke gewassen soja en lupine in Nederland zijn het laatste jaar flink gegroeid. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.
In 2014 was het areaal niet-bittere lupinen gestegen tot 102 hectare en het areaal sojabonen tot 110 hectare.
In 2013 ging het nog om respectievelijk 76 en 33 hectare.
Afhankelijkheid
De lidstaten van de Europese Unie zijn voor ongeveer driekwart van hun behoefte aan plantaardige eiwitten afhankelijk van invoer.
Naar verwachting zal in de nabije toekomst de beschikbaarheid van eiwitrijke gewassen als soja onder druk komen te staan.
Binnen de EU zijn er daarom initiatieven ontplooid om de afhankelijkheid van de ingevoerde soja te verkleinen door zelf meer eiwitrijke gewassen te gaan telen.
Arealen vrij klein
Het totale areaal sojabonen in de Europese Unie is ongeveer 410.000 hectare. In vergelijking met de grote soja-producerende landen (Verenigde Staten, Brazilië en Argentinië) is dit bescheiden.
De arealen eiwitgewassen in Nederland blijven nog vrij klein. Bij elkaar 0,01 procent van de Nederlandse landbouwgrond.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Maandag10° / 7°60 %
-
Dinsdag14° / 8°50 %
-
Woensdag17° / 6°20 %












