Innovator in België blijft steken op 36 ton per hectare
De eindopbrengst van Innovator-aardappelen in België komt uit op gemiddeld 36 ton per hectare. Van dit ras was de opbrengst in Vlaanderen gemiddeld 10 ton per hectare hoger dan in Wallonië. Volgens onderzoeksinstelling Viaverda heeft dit verschil te maken met beregening. Op vijf van de acht Vlaamse percelen werd beregend en in Wallonië op geen enkel perceel.
Viaverda, Inagro, Pibo Campus, Fiwap en Carah hebben in een samenwerking 28 praktijkpercelen met Innovator en Challenger in Vlaanderen en Wallonië bemonsterd. Bij de proefoogst was van alle Innovator-aardappelen het loof gedood of hun afrijping was van nature ver gevorderd. Opvallend is het verschil in het aantal groeidagen tussen Vlaanderen (130) en Wallonië (146). Wel hadden beregende percelen duidelijk meer groeidagen.
De opbrengst van Innovator van 35 millimeter opwaarts komt dit seizoen uit tussen 23 en 52 ton per hectare met een gemiddelde van 36 ton per hectare. Dat is 8 ton per hectare ofwel 17 procent minder dan het vijfjarig gemiddelde. 26 ton per hectare ofwel 65 procent van de opbrengst behoort tot de sortering 50 millimeter opwaarts.
Grovere sortering in Vlaanderen
Volgens Viaverda is de sortering in Vlaanderen grover dan in Wallonië. De opbrengst van de beregende Vlaamse percelen ligt tussen 41 en 52 ton per hectare met een grofte van 75 tot 94 procent. Verder bleef het knolaantal van Innovator steken op 10 per plant. Dit is een normaal aantal voor dit ras.
Bij het ras Challenger komt de opbrengst na gemiddeld 155 groeidagen uit op 42 ton per hectare. Dit is voor de aardappelen die vallen onder de categorie 35 millimeter opwaarts. Daarmee zit het opbrengstniveau duidelijk lager dan het langjarig gemiddelde van 52 ton per hectare. Het aantal knollen ligt op twintig per plant. Dat zijn er voor Challenger twee meer dan verwacht. Volgens Viaverda is het na een weinig groeizame zomer en een iets hoger knolaantal niet onlogisch dat de sortering van dit ras fijn bleef.
Tot slot meldt Viaverda dat in zowel Innovator als Challenger geen doorwas is aangetroffen. Daarnaast viel de uitval bij beide rassen mee. Op sommige percelen ging het in hoofdzaak om misvormde knollen.
Lees ook: Fontane haalt nog niet de 40 ton in België
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
2006, € 4.950
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, € 6.250
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag13° / 4°10 %
-
Woensdag14° / 8°80 %
-
Donderdag14° / 8°80 %
















