Romijn: melkveehouderij grondgebonden
Wie denkt dat de melkveehouderij na 1 april 2015 grondloos wordt en in dichte stallen met hoogproductieve dieren in anonimiteit melk gaat produceren, heeft het volgens Kees Romijn mis.
Er worden doemscenario's de wereld in gestuurd, die de werkelijkheid zelfs niet benaderen, stelt Romijn als voorzitter van LTO-vakgroep Melkveehouderij.
'De Nederlandse melkveehouderij is en blijft grondgebonden, ook na 1 april 2015 wanneer de Europese melkquotering stopt.'
Industriële productie
De vakgroepvoorzitter doet in zijn column een oproep om de discussie over de Melkveewet van staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) niet te misbruiken om de melkveehouderij weg te zetten als industriële productie.
'Dat is de werkelijkheid niet en dat zal de werkelijkheid ook niet worden.'
Mestverwerking
Critici schetsen volgens Romijn een beeld dat alle melkveehouders het pad van de grondgebondenheid loslaten. Alles zou draaien om mestverwerking, die een ‘vluchtroute' biedt naar meer productie.
'Dat is onzin: het grote peloton melkveehouders produceert melk op grondgebonden bedrijven.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692297
Gebruikt, € 3.950
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (HAE) #24505
Gebruikt, € 10.475
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %











