'Geen effect grondbewerking op opbrengst'
In de biologische landbouw zijn de opbrengsten bij vormen van minimale grondbewerking vergelijkbaar met de opbrengsten op grond die 20 tot 30 centimeter is geploegd.
De resultaten zijn wel afhankelijk van gewas, klimaatcondities en grondsoort. Dit meldt Wageningen UR op basis van gegevens uit het Europese Tilman-Org project.
De onderzoekers bekijken de effecten van technieken uit de conserveringslandbouw in een biologische bedrijfsvoering. In de gangbare akkerbouw vindt oppervlakkige grondbewerking vooral plaats in soja en granen.
Onkruiddruk
Het toepassen van deze technieken in de biologische akkerbouw verhoogt in ruim de helft van de experimenten tot een hogere onkruiddruk. In veel gevallen was er echter geen verschil in onkruiddruk en soms nam de onkruiddruk zelfs af.
Voor de Nederlandse situatie is duidelijk sprake van een toenemende onkruiddruk. Deze toename leidde niet tot een opbrengstreductie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 195 trekker (MAA) #24299
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 722 Vario Gen7.1
Nieuw, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, € 34.750
-

PZ Strela
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag12° / 6°5 %
-
Woensdag10° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 3°0 %

















