Hoofdoogst aardappel geen topper
Vanwege het grillige weerbeeld lijkt de hoofdoogst voor aardappelen in Nederland geen topper te worden.
Dit meldt Bureau Aardappelmarktinformatie (BAI) op zijn website. Met name de overvloedige neerslag lijkt in enkele teeltgebieden zijn weerslag te hebben op de gemiddelde hectareopbrengst.
De groeiomstandigheden in de komende weken zijn verder volgens BAI bepalend voor de hoeveelheid tonnen die daadwerkelijk per hectare gerooid gaan worden.
Behoorlijke druk
De stemming op de aardappelmarkt verbetert nog niet echt door de lagere oogstverwachtingen. Met name de uitbreiding van het areaal in de EU-5 landen legt een behoorlijke druk op de markt.
In Nederland komt het areaal consumptieaardappelen dit jaar uit op 73.200 hectare. Dat is 3.000 hectare meer dan vorig jaar en 6.000 hectare meer dan in 2012. Het huidige areaal komt overeen met die van het oogstjaar 2011.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HIL) #777842
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Woensdag17° / 2°0 %
-
Donderdag16° / 3°0 %
-
Vrijdag16° / 5°0 %














