Switch toegelaten in meer kleine teelten
Het Ctgb heeft de toelating van Switch uitgebreid met vijf toepassingen in kleine fruit- en groenteteelten.
De uitbreiding betreft het gebruik van Switch in de bedekte teelt van braam, framboos en radijs en onbedekte teelt van asperge en bleekselderij voor de bestrijding van schimmels.
De etiketuitbreiding via een NLKUG (Nederlandse Kleine Uitbreiding Gewasbeschermingsmiddel) kwam tot stand op aanvraag van toelatingshouder Syngenta en de betreffende sectoren. Vanuit het Fonds Kleine Toepassingen is een deel van de benodigde residustudies gefinancierd.
Beperkt onderzoek
In een persbericht benadrukt Jeannette Vriend, Coördinator Effectief Maatregelenpakket van LTO Glaskracht dat voor zogeheten NLKUG-uitbreidingen geen of beperkt werkzaamheids- of fytotoxiciteitonderzoek is uitgevoerd.
Zij adviseert daarom om proefbespuitingen uit te voeren in gewassen waarin nog geen ervaring is opgedaan met Switch.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692192
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 514 S4 ProfiPlus, Verkocht
2019, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HG) #692209
Gebruikt, € 9.446
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %