Kritiek CU samenvoegen keuringsdiensten
ChristenUnie (CU) vindt dat het kabinet te ver doorschiet met de plannen om de plantaardige keuringsdiensten samen te voegen en weer onder invloed van het rijk te brengen.
Het lijkt erop dat de plantaardige keuringdiensten de dupe worden van de misstanden in de vleessector, zegt CU-Kamerlid Carla Dik-Faber.
'De overheid haalt de teugels aan, terwijl er in de plantaardige sector geen problemen zijn die moeten worden opgelost.'
BKD, KCB, NAK en Naktuinbouw
Hierbij gaat het om het samenvoegen van de Bloembollenkeuringsdienst (BKD), Kwaliteitscontrolebureau voor groenten en fruit (KCB), de Nederlandse Algemene Keuringsdienst (NAK) en Naktuinbouw.
CU wil de verschillende keuringsdiensten in private handen blijven. 'De diensten moeten zelf bekijken of er mogelijkheden zijn om de samenwerking te versterken.'
Goede naam
Dik-Faber vindt dat de zorgvuldig opgebouwde goede naam van het NAK-label en de exportpositie van de Nederlandse plantaardige sector niet op het spel mag worden gezet door onnodige veranderingen door te voeren.
Daarbij zou de sector minder te zeggen hebben over keuringstarieven als de overheid de regie overneemt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (WOL) #781744
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 (SMI) #708872
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zondag12° / 7°20 %
-
Maandag13° / 7°40 %
-
Dinsdag11° / 5°20 %















