Peen grootste biogroente in Duitsland
Peen was vorig jaar verreweg de belangrijkste biologische groente in Duitsland. Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse marktbureau AMI in Bonn.
Wortel maakte ruim 40 procent uit van de biologische groenteverkoop in de Bondsrepubliek. Op de tweede plaats staan tomaten met een aandeel van bijna 12 procent, gevolgd door uien (8 procent).
Komkommers en paprika’s zijn daarna de meest gekochte biologische groenten.
Regulier
Bij de verkoop van reguliere groenten in Duitsland prijkt de tomaat met een aandeel van ruim 16 procent op de eerste plaats. Peen (12 procent), uien (11 procent), komkommer (10 procent) en paprika (8 procent) maken de top-5 vol.
Volgens AMI besteedde de Duitse consument vorig jaar ongeveer 7 procent meer geld aan biologische groente. Dat kwam door hogere prijzen: het volume liep met 2 procent terug, wat vooral te wijten was aan een kleiner aanbod biologische peen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (KK) #692304
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (LH) #690551
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #30576
Gebruikt, € 3.289