Peen grootste biogroente in Duitsland
Peen was vorig jaar verreweg de belangrijkste biologische groente in Duitsland. Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse marktbureau AMI in Bonn.
Wortel maakte ruim 40 procent uit van de biologische groenteverkoop in de Bondsrepubliek. Op de tweede plaats staan tomaten met een aandeel van bijna 12 procent, gevolgd door uien (8 procent).
Komkommers en paprika’s zijn daarna de meest gekochte biologische groenten.
Regulier
Bij de verkoop van reguliere groenten in Duitsland prijkt de tomaat met een aandeel van ruim 16 procent op de eerste plaats. Peen (12 procent), uien (11 procent), komkommer (10 procent) en paprika (8 procent) maken de top-5 vol.
Volgens AMI besteedde de Duitse consument vorig jaar ongeveer 7 procent meer geld aan biologische groente. Dat kwam door hogere prijzen: het volume liep met 2 procent terug, wat vooral te wijten was aan een kleiner aanbod biologische peen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Donderdag8° / 3°10 %
-
Vrijdag7° / 4°20 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %













