LTO: terug naar Brussel voor derogatie
LTO Nederland is witheet over het verbod op gebruik van kunstmestfosfaat als extra voorwaarde voor derogatie. Het ministerie van Economische Zaken moet opnieuw gaan onderhandelen in Brussel.
Het verbod op kunstmestfosfaat voor melkveehouders die van de derogatie gebruik willen maken, kwam vlak voor het weekend geheel onverwacht naar buiten. Zondagmiddag is het door het ministerie van Economische Zaken (EZ) bevestigd.
Overdonderd
Bestuurders van LTO zijn ‘overdonderd’. De boosheid over deze aanvullende voorwaarde is dit weekend tot op het hoogste ambtelijk en bestuurlijk niveau kenbaar gemaakt. Komende weken wordt op het ministerie verder gesproken over de ontstane situatie.
‘Wij eisen dat EZ opnieuw gaat onderhandelen in Brussel en dat voor dit jaar het verbod op het gebruik van kunstmestfosfaat niet wordt gehandhaafd’, laat een woordvoerder van LTO weten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #777381
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (BRU) #781835
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (OLD) #693695
Gebruikt, € 169.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland














