Wereldproductie biobrandstof daalt
Voor het eerst sinds 2000 is de wereldproductie van bio-ethanol en biodiesel in 2012 gedaald.
De productie van bio-ethanol kwam uit op 83,1 miljard liter en de biodieselproductie was 22,5 miljard liter. Samen is dat 0,4 procent minder dan de productie in 2011.
De productiecijfers voor biobrandstof voor het jaar 2012 zijn gepubliceerd in een rapport van de Worldwatch Institute. Dat is een onafhankelijk organisatie die zich bezighoudt met de wereldwijde ontwikkeling van duurzame energie.
Stijgende maïsprijzen
Belangrijke reden voor de lagere productiecijfers van biobrandstof wereldwijd zijn de stijgende maïsprijzen in de Verenigde Staten (VS). De Amerikaanse productie van bio-ethanol nam daardoor af met 4 procent.
De VS is met zo'n 50 miljard liter goed voor 61 procent van de wereldproductie van bio-ethanol. Andere grote producenten zijn Brazilië, met een aandeel van 26 procent, en China, Canada en Frankrijk.
Biodiesel
De VS produceert ook de meeste biodiesel met een jaarproductie van 3,6 miljard liter. De Europese Unie heeft een totale productieaandeel voor biodiesel van 41 procent, de grootste Europese producent is Duitsland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %