Zuid-Holland akkoord met natuurbeheer
Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn gisteren akkoord gegaan met het natuurbeheer binnen de provincie. Daarmee is nu definitief duidelijk wat er met het natuurbeheer gebeurt.
Als gevolg van aangekondigde bezuinigingen op rijksniveau werd sinds 2010 over natuurbeheer gediscussieerd.
Recent werden tussen rijk en provincies nieuwe afspraken gemaakt waardoor de besluitvorming bij provincies kan worden afgerond.
Markt
Met de aanwijzing van de gronden en de vaststelling van het budget dat nodig is voor de uitvoering, is ook bekend welke gronden niet meer nodig zijn voor natuur.
Een klein deel wordt als reserve aangemerkt, maar is voor de boer volledig beschikbaar. De provincie wil de gronden buiten de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) successievelijk op de markt brengen.
BBL-gronden
Een van de gevolgen van het nu genomen besluit is dat de provincies het volledige eigendom krijgen over BBL-gronden, die nu nog het rijk toebehoren. Verder komt agrarisch natuurbeheer buiten de EHS met ingang van 2016 weer in handen van de provincies.
SGP-Statenlid Henk van Dieren: 'Gemeenten, waterschappen, boeren en belanghebbende burgers weten nu eindelijk waar zij aan toe zijn'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz-Fahr schudder
Gebruikt, € 1.500
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #781549
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, € 6.450
-

New Holland T5.110 ElectroCommand
2021, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 2°0 %
















