Boerenbeheer Wilnisse Bovenlanden rond
Melkveehouders Arie van Oosterom en Dick Oudijk gaan 200 van de 300 hectare natuur van de Wilnisse Bovenlanden beheren.

Met het vaststellen van het Definitief Ontwerp Wilnisse Bovenlanden door provincie Utrecht gisteren krijgt het natuurondernemerschap nu definitief een plek in het gebied. De melkveehouders worden ook natuurondernemers.
Eind dit jaar zullen de eerste werkzaamheden voor natuurontwikkeling starten. Het gebied wordt een mozaïek van weidevogelgrasland en kruiden- en faunarijk grasland en een vijftal stukken nat schraalland.
Ecologische Hoofdstructuur
De Wilnisse Bovenlanden verbindt de Nieuwkoopse Plassen met de Vinkeveense Plassen. Het valt in zijn geheel binnen de Ecologische Hoofdstructuur en heeft als hoofddoelstelling natuur.
Het gebied ligt ten zuiden van Mijdrecht en Wilnis in gemeente De Ronde Venen.
Grote puzzel
‘We zijn drie jaar bezig geweest met een ingewikkelde grote puzzel, waarbij iedereen een stukje moest leggen. We hielden met zijn allen vol en hebben allemaal iets gewonnen. Ik krijg een mooie kans om mijn bedrijf te ontwikkelen,’ stelt Van Oosterom.
Oudijk zegt dat hij de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. 'Er zijn mooie stappen gezet en we zien kansen voor ons bedrijf.’
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Niemeyer DRS 850 TWIN
Gebruikt, € 5.500
-
T3.60 LP
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T4.80V
2021, P.O.A.
-
New Holland TS115
1999, P.O.A.
Vacatures
Chief Executive Officer - ICAR
Crown Gillmore - Utrecht
Projectleider
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Adviseur duurzaamheidsstrategie landbouw
Schuttelaar & Partners - Wageningen
Beleidsadviseur Landbouw en Omgeving
de provincie Noord-Holland - Haarlem
Aardappel selecteur provincie Groningen
Abiant - NL
Weer
-
Dinsdag16° / 7°10 %
-
Woensdag24° / 9°10 %
-
Donderdag19° / 9°10 %