Kwee Eline geschikt voor perenteelt
De kweeonderstam Eline lijkt in de perenteelt een aanvulling op de standaardonderstammen kwee MC en kwee Adams.
De nieuwe kweetypen Eline, C132 en MH zijn door PPO Randwijk bij het ras Conference op gebruikswaarde getest op twee locaties in de periode van 2009 tot en met 2013. Doel van het onderzoek was het zoeken naar nieuwe robuuste onderstammen voor een gezonde perenteelt.
Uit de vergelijking blijkt dat bij optimale fertigatie, goede vorstbescherming en groeibeheersing via wortelsnoei kwee Adams, kwee MC en kwee Eline vergelijkbare hoge producties geven en dezelfde maatsortering. De twee andere onderstammen scoren lager.
Minder vorstgevoelig
Conference op kwee Eline lijkt het minst gevoelig voor vorstschade. Verder geven bomen met deze onderstam bij Conference gladdere vruchten.
Bomen op kwee Adams zijn het meest productief onder teeltomstandigheden dat er geen of beperkt water beschikbaar is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (LIE) #781764
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %













