Agrifirm scheidt hanen en hennen
Bij vleespluimvee de hanen en hennen gescheiden huisvesten. Dat is één van de elementen van een nieuw vleespluimveeconcept van Agrifirm, wat moet leiden tot uniformere en gezonde kuikens.
Volgens Agrifirm kan het saldovoordeel bij dit 'Line Up'-systeem oplopen tot wel 4 euro per vierkante meter. Door de gescheiden huisvesting worden de nutriënten bij hennen beter benut.
Er zijn namelijk speciale voeders voor hanen en hennen. Daarnaast is er een lagere water/voerverhouding, waardoor het strooisel droger is.
Beter rendement
Dat leidt tot minder voetzooellaesies, gezondere dieren en een beter rendement, licht Agrifirm toe.
Door alle hanen tot het einde van de ronde in de stal te houden en de hennen op twee momenten tussentijds uit te laden, wordt in één ronde drie keer naar de maximale stalbezetting toegewerkt.
Strooiselkwaliteit
Na aflevering van de laatste hennen krijgen de hanen de volledige stal ter beschikking. Hierdoor profiteren zij ook van de betere strooiselkwaliteit aan de hennenkant.
Door het gescheiden houden van de dieren, zijn de afgeleverde vleeskuikens veel uniformer: een groot voordeel voor de slachterij.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (LIE) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag7° / 3°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / 2°5 %

















