Grond Overijssel wellicht naar landbouw
De grond die provincie Overijssel van gemeenten gaat kopen, kan in sommige gevallen weer terug naar de landbouw. Dat zegt gedeputeerde Bert Boerman van provincie Overijssel.
De provincie wil namelijk de grondproblematiek in Overijssel oplossen door tegen boekwaarde grond op te kopen van gemeenten.
Veel gemeenten hebben in het verleden landbouwgrond aangekocht voor onder meer woningbouw. Maar vanwege de problemen op de woningmarkt is daarvoor niet alle grond meer nodig.
Natuur
De grond kan mogelijk weer terug naar de landbouw, zegt Boerman. Maar dat hangt ook af van de van locatie van de grond.
In sommige gevallen zou ook een natuurbestemming mogelijk kunnen zijn. ‘Dat moet nog allemaal bekeken worden’, stelt de gedeputeerde.
Voorstel
Provinciale Staten zullen zich in januari beraden op het voorstel. Ook moeten de Staten nog instemmen met het vrijmaken van 100 miljoen euro liquide middelen om de gronden te verwerven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (DRO) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (BIE) #693508
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag10° / 6°20 %
-
Donderdag12° / 7°30 %
-
Vrijdag11° / 9°60 %














