Peilbuis brengt risico natte grond in beeld
De modellen waarmee grondwaterstanden worden berekend, zijn niet altijd even nauwkeurig maar verder onderzoek is niet nodig. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) in een brief aan de Tweede Kamer.
Boeren kunnen kampen met te natte of te droge grond door onnauwkeurigheden in het meten van grondwaterstanden met peilbuizen.
Door de onnauwkeurigheden is het vaak natter dan in werkelijkheid het geval is, stelt LTO. 'Het gaat om aanzienlijke meetfouten met vergaande gevolgen voor omliggende agrarische bedrijven.'
Schade
Daarbij zijn boeren rondom waterwingebieden vaak ontevreden over de schadevergoedingen voor droogte. Deze worden vastgesteld door de Advies Commissie Schade Grondwater (ACSG).
Dijksma stelt dat bij de bepaling van de grondwaterstanden en het opstellen van schade-uitkeringen rekening wordt gehouden met de onnauwkeurigheden.
CDA en SGP willen opheldering over het onderwerp.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, edities LTO Noord
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (KOU) #691828
Gebruikt, € 3.289
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag7° / 3°20 %
-
Zondag9° / 6°40 %











