Fagus sylvatica boom van het jaar
Boomkwekers hebben de Fagus sylvatica verkozen tot Boom van het Jaar. Dat is vrijdag bekendgemaakt in Den Bosch op de gezamenlijke jaarvergadering van de LTO-Cultuurgroepen voor bos- en haagplantsoen alsmede laan-, bos- en parkbomen.

Leden van beide cultuurgroepen konden hun stem uitbrengen op drie genomineerden: Fagus sylvatica, Magnolia kobus en Parrottia persica ’Vanessa’. Veel stemmen zijn er niet uitgebracht, slechts achttien. Daarvan waren de meeste voor de gewone beuk.
De jury vond de Fagus sylvatica een belangrijke inheemse boomsoort met een karakteristieke habitus, een brede toepassing en een lange levensduur. Cultivars bieden bovendien een grote variatie in kleur en vorm.
Bomen die genomineerd konden worden moesten gezond groeien, weinig onderhoud vragen en goed beschikbaar zijn bij kwekers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BIE) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %