Dijksma: geen heffing gewasbescherming
Een hoge heffing kan het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen verminderen. Maar zo'n hoge heffing is niet wenselijk, stelt staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ).
Dijksma heeft SEO Economisch Onderzoek een rapport laten maken om de effecten van een heffing op gewasbeschermingsmiddelen in kaart te brengen. Zij deed dit op verzoek van de SP en PvdD.
Voor boeren betekent de kostenverhoging op korte termijn een lagere winstmarge. Vooral in de akkerbouw. Ook gaat een hoge heffing ten koste van de teelt van gewassen in Nederland, geeft SEO aan.
Moeilijke tijden
Dijksma vindt dat een hoge heffing een te forse lastenverzwaring betekent voor telers in deze moeilijke economische tijden.
Daarnaast hebben telers vanwege een internationale markt en de inkoopmacht van supermarkten beperkte mogelijkheden om de kosten van een heffing door te berekenen, laat de bewindsvrouw weten.
Teeltvrije zone
Dijksma wil andere instrumenten gebruiken om de risico’s van gewasbeschermingsmiddelen terug te dringen. Hierbij denkt zij aan verplichte en vrijwillige verbreding van de teeltvrije zones en de verplichting van het gebruik van zuiveringstechnieken in de glastuinbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692960
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.