Tweede schimmelbespuiting in suikerbieten
Bietentelers kunnen veelal vanaf deze week bepalen of een tweede schimmelbespuiting in hun gewas noodzakelijk is.

Herhaling van een bespuiting is noodzakelijk als er sprake is van een nieuwe aantasting of als een bestaande aantasting zich uitbreidt.
In de meeste teeltgebieden voor suikerbieten is het drie tot vier weken geleden dat de eerste waarschuwingen zijn uitgegaan voor de bestrijding van bladschimmels. IRS adviseert bietentelers om de bespoten percelen opnieuw te controleren op nieuwe aantastingen.
Nieuwe aantasting
Er is sprake van een nieuwe aantasting als er veel meer vlekken zijn dan bij eerdere waarnemingen of als er vlekjes te vinden zijn op jong blad. Zonder nieuwe aantasting is een bespuiting voorlopig niet nodig.
Bietentelers die stemphylium vinden op hun percelen, kunnen het beste een tweede bespuiting uitvoeren met Spyrale of Sphere. Als de telers alleen cercospora, ramularia of roest aantreffen, dan zijn alle toegelaten fungiciden goed te gebruiken.
Meer informatie over de bestrijding van bladschimmels in suikerbieten is te vinden op de website van IRS.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %