STAP minder actief door gebrek aan steun
Ondernemersnetwerk STAP zet zijn activiteiten op een lager pitje. De organisatie voor afzetverbetering in de glasgroente ervaart onvoldoende steun en samenwerking in de sector.
STAP heeft de de afgelopen jaren diverse activiteiten ontplooid om een sterkere marktpositie van Nederlandse glasgroenteproducenten te realiseren. Het idee was de sector door samenwerking meer te richten op de afzet waardoor een eerlijke prijs voor de producten zou worden verkregen.
'Het ontbreekt aan gezamenlijk commitment van organisaties om deze transitie tot stand te brengen. Er is geen urgentiegevoel', aldus voorzitter Jan Zegwaard.
Steun
Na zelf twee jaar de transitie te hebben gefaciliteerd, heeft het bestuur van STAP getracht deze taak onder te brengen bij andere partijen. Dit liep vast op gebrek aan concrete steun.
STAP erkent dat het departement Economische Zaken, financiers en LTO Noord Glaskrachtweliswaar steun hebben toegezegd. Anderzijds stelt de organisatie vast dat die steun bleef uit bij de organisaties DPA en FrugiVenta. 'Om die reden heeft STAP besloten voorlopig minder actief te zijn.'
Concurrentiepositie
De gevolgen van het stokken van de transitie zijn volgens Zegwaard een steeds zwakkere concurrentiepositie ten opzichte van de buitenlandse producenten, het verarmen van de ondernemers en een vertraging van ontwikkelingen in duurzaamheid en innovatie. Ook gaat de kwaliteit van de producten achteruit.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 32.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BS) #692431
Gebruikt, € 9.082
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BV) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %