800 hectare overzaai vanwege stuifschade
Vanwege de stuifschade van afgelopen week moet in Noord-Nederland naar schatting in elk geval 800 hectare suikerbieten worden overgezaaid.
Van dat areaal is 500 hectare inmiddels al overgezaaid, meldt Suiker Unie. Het is volgens de suikerfabrikant maar de vraag of het totaal over te zaaien areaal bij 800 hectare blijft.
Suiker Unie adviseert bietentelers telstroken uit te zetten om het verloop van de opkomst van de suikerbieten goed te volgen. De uiteindelijke vaststelling van de schade kan in de loop van deze week nog leiden tot meer overzaaien.
Beschadigd of bedolven
Voor de komende weken blijft de kans op stuifschade voor de nog jonge bietenplantjes aanwezig. De afgelopen week hebben zand- en kleikorrels de opgekomen planten fors beschadigd of juist bedolven onder een laag zand.
Het gebruik van papiercellulose om verstuiven te voorkomen is in veel gevallen niet voldoende geweest. Het is volgens Suiker Unie begrijpelijk dat bietentelers teleurgesteld zijn over het beleid ten aanzien van het gebruik van dierlijke mest voor stuifbestrijding.
Tienduizenden euro's schade
Het financiële verlies door de stuifschade loopt nu al in de tienduizenden euro's, berekent Suiker Unie. Op de percelen waar wel dierlijke mest is toegepast, bleef de schade beperkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.410
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag11° / 6°70 %
-
Donderdag12° / 4°20 %
-
Vrijdag10° / 7°80 %











