Overijssel verandert EHS niet
Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben hun voorstel voor de begrenzing van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) ongewijzigd ter inzage gelegd.
Dit ondanks de bezwaren van 31 insprekers tijdens de Statencommissiedag van november.
Ook met een nieuw voorstel dat LTO Noord Overijssel in december samen met Landschap Overijssel en Natuurmonumenten naar Gedeputeerde Staten stuurden, is niets gedaan.
Draagvlak
In het alternatieve plan stellen de organisaties voor om de projecten waarvoor draagvlak bestaat, in de EHS op te nemen. Landbouw en natuur willen dan samenwerken om de resterende financiering rond te krijgen. Het gaat om een bedrag van 18 miljoen euro.
Verder willen LTO, Natuurmonumenten en Landschap Overijssel de 1.000 hectare nieuw aangewezen bufferzones rond de Natura 2000-gebieden als aparte legenda-eenheid op de kaart arceren als uitwerkingsgebied.
Natschaderegeling
De organisaties willen het komende half jaar uittrekken om te kijken welke maatregelen en instrumenten nodig zijn om de zones geheel of gedeeltelijk voor de landbouw te blijven gebruiken. Daarbij hoort ook een goede natschaderegeling.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger SYNKRO 5020 K cultivator (HIL) #779283
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %













