Mais heeft baat bij ideale omstandigheden: 3,5 meter
Het gaat goed met de mais van de familie Fokkert in het Overijsselse Holthone. De melkveehouders doen mee aan het Maismeetnet van Nieuwe Oogst. Lean Fokkert geeft een update. 'Zeer tevreden!'
'Mijn vader en oom kwamen terug van het meten en zeiden: 3,5 meter. We dachten eerst dat ze ons de gek aan staken, maar hij is echt zo hoog.' En niet alleen qua lengte gaat het voorspoedig. 'De mais staat er vierkant op en is supergroen, dus ik denk dat het gewas genoeg voedingsstoffen en vocht heeft gehad en natuurlijk warmte. Nu is het belangrijk dat we een goede afrijping hebben', vertelt de Maismeetnet-deelnemer.
In het voorjaar volgde een korte periode van droogte, maar ook dat kwam weer goed. 'We hebben een paar weken weinig neerslag gehad. Maar de mais heeft er amper last van gehad. We mogen van geluk spreken dat we zo'n goed seizoen hebben. Er staat een vitaal gewas', aldus Fokkert.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #777297
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777351
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Adviseur Opleiding & Ontwikkeling Akkerbouw en Vollegrondsgroenteteelt | Talentoogst
Actor Partner in Besturen - NL
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
Weer
-
Zondag20° / 12°80 %
-
Maandag21° / 12°90 %
-
Dinsdag17° / 10°80 %















