Mais heeft baat bij ideale omstandigheden: 3,5 meter
Het gaat goed met de mais van de familie Fokkert in het Overijsselse Holthone. De melkveehouders doen mee aan het Maismeetnet van Nieuwe Oogst. Lean Fokkert geeft een update. 'Zeer tevreden!'
'Mijn vader en oom kwamen terug van het meten en zeiden: 3,5 meter. We dachten eerst dat ze ons de gek aan staken, maar hij is echt zo hoog.' En niet alleen qua lengte gaat het voorspoedig. 'De mais staat er vierkant op en is supergroen, dus ik denk dat het gewas genoeg voedingsstoffen en vocht heeft gehad en natuurlijk warmte. Nu is het belangrijk dat we een goede afrijping hebben', vertelt de Maismeetnet-deelnemer.
In het voorjaar volgde een korte periode van droogte, maar ook dat kwam weer goed. 'We hebben een paar weken weinig neerslag gehad. Maar de mais heeft er amper last van gehad. We mogen van geluk spreken dat we zo'n goed seizoen hebben. Er staat een vitaal gewas', aldus Fokkert.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Donderdag8° / 3°10 %
-
Vrijdag7° / 4°20 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %















