Meer Wetterskipslasten
Wetterskip Fryslân blijft in 2013 investeren in veiligheid om met name de wateroverlast te lijf te kunnen gaan. Bezuinigingen en reserves worden ingezet om de lasten voor burgers beperkt te houden. Ze betalen alsnog ruim 2 % meer.
De begroting van 2013 is gesteld op 125 miljoen. Daarvan gaat eenvijfde naar de veiligheid. Naast 2,1 miljoen uit de reserves, wordt er samenwerking gezocht met de gemeenten om de kosten te besparen, bijvoorbeeld in Súdwest Fryslân.
De landbouw kan volgens de begrotingsvoorstellen van Wetterskip rekenen op een waterpeil dat inspeelt op de omstandigheden, maar altijd met voldoende water als er een droogteperiode is en een goede afvoer bij overlast.
Belastingheffing
De kosten van het waterbeheer worden vrijwel geheel betaald door de inwoners en bedrijven uit Fryslân en het Groninger Westerkwartier. De belastingtarieven stijgen gemioddeld met 2,4 %. Agrarische en MKB-bedrijven gaan respectievelijk 2,7 en 2,3 % meer betalen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Opal (LH) #692629
Gebruikt, € 7.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (WD) #692976
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MG) #692328
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %