Leergroep: 'Nieuwe Telen bespaart echt'
Het Nieuwe Telen in paprika en tomaat levert een aanzienlijke energiebesparing op. Dat is de ervaring van zeven bedrijven in leergroep Het Nieuwe Telen Zuidoost-Nederland.
Begeleider Peter Geelen van Plantmonitoring.NL gaf onlangs een overzicht van de leerervaringen van deze groep.
Uit de monitoring bleek dat de bedrijven, afhankelijk van de ervaringen, van 0 tot 30 procent gas bespaarden: 0 – 13 m3/m2 per jaar.
Schermuren
Het aantal schermuren nam fors toe, bij tomaat van 10 tot 15 procent (150 tot 200 uur per jaar) en bij paprika 20 – 25 procent (500 tot 700 uur).
De energieschermen boven in de kas resulteren in een ander temperatuurverloop in de kas en het effect daarvan wordt door de deelnemende telers bestudeerd.
Buitenlucht
De telers erkenden dat het tijd kost om te leren werken met buitenluchtaanzuiging om zo de vochtbalans in de kas te regelen. Naarmate er langer wordt gewerkt met een dergelijk systeem is de energiebesparing groter.
Door ventilatoren rustiger, maar wat langer te laten draaien, is energiebesparing mogelijk en wordt de vochtbalans toch op peil gehouden.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











