LTO Glaskracht: verzet tegen plan NVWA
Nico van Ruiten, voorzitter van LTO Glaskracht Nederland, verzet zich tegen de aangekondigde actie van de NVWA. 'We zullen hier als LTO Glaskracht dwars voor gaan liggen.'
De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) wil harder optreden tegen rozentelers die illegale gewasbeschermingsmiddelen gebruiken.
Van Ruiten wijst erop dat de rozentelers, vertegenwoordigd door LTO Glaskracht, met de overheid afspraken maakten om de teelt te verduurzamen.
Actieplan Roos
Hierbij zijn afspraken gemaakt over onderzoek naar alternatieve middelen en kennisuitwisseling onder telers. Dit project draagt de naam Actieplan Roos.
LTO Glaskracht heeft geregeld overleg met het ministerie van Economische Zaken en de NVWA over het actieplan. 'Daarom verbaast het me dat ze dit nu doen', vindt Van Ruiten.
Maatregelen
'Als je met elkaar bezig bent een actieplan op te zetten en uit te voeren, dan kun je niet halverwege er tussendoor komen met deze maatregelen', geeft de LTO Glaskracht-voorzitter aan.
In de rozenteelt zijn de afgelopen jaren zijn veel gewasbeschermingsmiddelen verdwenen. Nieuwe milieuvriendelijke alternatieven zijn er amper bijgekomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 220 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag21° / 13°70 %