SP wil schaalvergroting stoppen
De schaalvergroting in de landbouw wordt een halt toegeroepen. Dat voornemen staat in het concept-verkiezingsprogramma van de SP.
Vandaag presenteerde de SP het ontwerp-verkiezingsprogramma. Op 30 juni wordt het tijdens een congres definitief vastgesteld.
Dierrechten
De SP wil voor de veehouderij naar een stelsel van dierrechtenvergunningen. Kringlopen worden gesloten en er wordt op het land niet meer mest toegediend dan gras en gewas kunnen opnemen.
De partij stelt veel maatregelen voor om dieren beter te beschermen. Zo moet het transporten van slachtdieren over lange afstanden worden verboden. Plezierjacht mag niet meer en de overige jacht zoals op ganzen of wilde zwijnen wordt ingeperkt.
Duurder gas
Als het aan de SP ligt gaan glastuinders fors meer betalen voor het gas. Het verkiezingsprogramma stelt namelijk voor om het speciale verlaagde tarief voor de energiebelasting dat tuinders nu betalen, af te schaffen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (LIE) #145291
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6175R (SOM) #64452
Gebruikt, € 72.500
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %