Veetransport 8 uur staat ter discussie
De landbouwcommissie van het Europees Parlement staat vooralsnog niet te trappelen om de duur van veetransporten in Europa te verkorten tot maximaal 8 uur. Dat bleek deze week tijdens een debat in de commissie.
De commissies Milieu en Transport pleitten vorige week nog voor een maximale transportduur van 8 uur voor vee. Dieren zouden anders te veel te lijden hebben.
Volgens de landbouwcommissie moet echter eerst een betere controle en handhaving komen op en van de welzijnseisen die aan de transporten zijn gesteld.
Kwaliteit
Eerder dit jaar onderzocht Wageningen UR in opdracht van het ministerie van EL&I al de wijze van veetransporten in Europa. Onderzoeker Marien Gerritzen stelde vast dat de kwaliteit van veetransport veel belangrijker is dan het aantal uren dat een dier wordt vervoerd.
Vooral de lichaamstemperatuur en hartslag van varkens zijn een punt van zorg tijdens stressmomenten, zoals bij het in- en uitladen. Ook hebben varkens tijdens het transport een duidelijke behoefte aan liggen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
SOLIS SOLIS 26
2022, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (WD) #692976
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (LH) #692279
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %