Miljoenen voor Floriade
Provincie Zuid-Holland steekt € 3,3 miljoen in de komst van de Floriade in 2022 naar het gebied rond Zoetermeer en Lansingerland.
Samen met bijdragen van 8 gemeenten in Zuid-Holland levert dat een startkapitaal op van € 10 miljoen. Die overheidsbijdrage is nodig om het Floriadeplan financieel sluitend te maken.
Naast Zuid-Holland zijn Amsterdam, Almere en Groningen in de race om de internationale tuinbouwtentoonstelling. In Zuid-Holland heeft zich een consortium gevormd van de provincie, gemeenten Alphen aan den Rijn, Bodegraven-Reeuwijk, Boskoop, Lansingerland, Pijnacker-Nootdorp, Rijnwoude, Waddinxveen en Zoetermeer en 5 private partijen.
Bidbook
De mededingers voor Floriade moeten voor 1 juli hun bidbook bij de Nationale Tuinbouwraad inleveren. Begin oktober, bij het sluiten van de Floriade in Venlo, wordt bekendgemaakt wie de Floriade in 2022 mag organiseren.
Het plan voor uitvoering van de Floriade is nu begroot op € 93 miljoen. Daarvan moeten de overheden € 10 miljoen voor hun rekening nemen. Het resterende bedrag komt uit de kaartverkoop, exploitatie van de tentoonstelling en investeringen van private partijen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
781
Gebruikt, € 4.000
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %