Pilot waterboeren succesvol
Boeren kunnen prima sloten natuurvriendelijk inrichten en beheren, zodat er meer ruimte komt voor verbetering van de waterkwaliteit, waterberging, planten en dieren.
Dat blijkt uit een proef van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht. Aan deze pilot namen 24 agrariërs deel. Zij legden tegen betaling gezamenlijk ongeveer 20 kilometer natuurvriendelijke oevers aan.
Na evaluatie blijkt dat er bij de agrariërs zeker belangstelling bestaat om een bijdrage te leveren aan de doelstellingen van het waterschap voor betere waterkwaliteit en ecologie. Het succes van dit project werd bepaald door goede regelingen voor de boeren, meldt Amstel, Gooi en Vecht. Ook de inzet van een onafhankelijke aanjager tussen agrariërs en waterschap droeg daaraan bij.
Kaderrichtlijn Water
De pilot was een initiatief van Agrarische Natuur- en Landschapsvereniging Vechtvallei en Waterschap Amstel, Gooi en Vecht. Het geld voor dit project kwam onder andere uit een regeling van de Kaderrichtlijn Water van het rijk. Het waterschap onderzoekt of deze pilot een vervolg krijgt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Maandag28° / 12°0 %
-
Dinsdag30° / 14°0 %
-
Woensdag21° / 12°0 %











