Veetransporteurs: geen centrale database
In tegenstelling tot overheid en veehouders zien transporteurs van levende dieren en slachterijen geen voordelen in het opzetten van een centrale database met transportgegevens. Dat blijkt uit LEI-onderzoek.
Het digitaal verzamelen en opslaan daarvan leidt volgens de transportondernemers tot hogere administratieve kosten. Dat concludeert het LEI in een studie in opdracht van het ministerie van EL&I.
Dat zijn ook de ervaringen van dierlijke mesttransporteurs. Voor die sector werd al een centrale database ingevoerd.
Kostenstijgingen
De aangekaarte kostenstijging kan achterwege blijven als de digitale administratie de huidige papieren rompslomp vervangt. Dat verwachten de transportondernemers echter niet. Dat bepaalt sterk de nadelen die ze zien.
De transportbedrijven zien alleen voordelen in het verzamelen van gegevens vermeld in het reisjournaal. Daarin staan onder meer tijdstippen, dieraantallen, plaats van laden en lossen.
Klimaat compartimenten
De voordelen van het vastleggen van andere gegevens, zoals het klimaat in de compartimenten waar de dieren verblijven en klepbewegingen, ziet de sector niet.
Er zijn geen duidelijke verschillen tussen transportbedrijven die korte en lange transporten uitvoeren, blijkt uit het www.lei.dlo.nl/publicaties/PDF/2012/2012-030.pdfrapport.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, € 1.750
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
-

John Deere 6R 150 trekker (MID) #775450
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










