Onderzoek vogelgriepvirus blijft nog geheim
Het omstreden vogelgrieponderzoek van Rotterdamse en Amerikaanse wetenschappers blijft voorlopig geheim. Er is meer tijd nodig om te kijken of publicatie van de uitkomsten van het experiment gevaarlijk is.
Pas als daar duidelijkheid over is, kunnen de studies misschien worden vrijgegeven. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties vrijdag besloten.
Zorgen
'Het heeft de voorkeur, met het oog op de volksgezondheid, om alle informatie van deze studies vrij te geven. Tegelijkertijd zijn er een enkele belangrijke zorgen rond dit onderzoek, die eerst aan de orde moeten worden gesteld', aldus de plaatsvervangend directeur-generaal van WHO, Keiji Fukuda.
De wetenschappers in Rotterdam en de Verenigde Staten hebben onafhankelijk van elkaar een vogelgriepvirus (H5N1) ontwikkeld dat eenvoudig en snel van zoogdier op zoogdier kan overspringen, dus ook van mens op mens.
Terroristen
De Verenigde Staten vrezen dat terroristen die informatie kunnen gebruiken om een gevaarlijk massavernietigingswapen te maken. Washington wil daarom dat het onderzoek geheim blijft.
De wetenschappers willen hun gegevens echter met andere onderzoekers delen in de hoop zoveel mogelijk over het virus te leren.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 8320RT trekker. (HIL) #28525
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, € 2.200
-

John Deere 5100M trekker (KOU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6175R (ZIJ) #705555
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










