Vogelhandel risico voor pluimveesector
De handel in vogels brengt een enorm risico met zich mee voor de pluimveesector. Dat zegt voorzitter Jan Wolleswinkel van LTO/NOP vandaag in Nieuwe Oogst..
Hij reageert hiermee op de ontdekking van laagpathogene vogelgriep 2 weken geleden bij zwanen van een handelsbedrijf in vogels in het Drentse Zuidwolde.
Het vogelgriepvirus H5N3 is bij 83 zwanen vastgesteld. De in het wild levende dieren die later zijn gevangen, hoefden niet te worden geruimd, omdat ze niet als gebruikspluimvee worden beschouwd. 'Wij hebben ons enorm verbaasd over de gang van zaken bij deze handel', zegt Wolleswinkel.
'De dieren blijken in het Groene Hart te zijn gevangen, vervolgens zijn ze met virus en al vervoerd naar Drenthe. Alleen omdat ze naar China zouden gaan, is bloed afgetapt en pas toen is de besmetting naar voren gekomen.' Volgens Wolleswinkel is er geen zicht op besmettingen bij overige vogels die worden verhandeld.
• Lees meer hierover vandaag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH Puma 140 (HAE) #693889
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag12° / 9°95 %
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %