Vogelhandel risico voor pluimveesector
De handel in vogels brengt een enorm risico met zich mee voor de pluimveesector. Dat zegt voorzitter Jan Wolleswinkel van LTO/NOP vandaag in Nieuwe Oogst..
Hij reageert hiermee op de ontdekking van laagpathogene vogelgriep 2 weken geleden bij zwanen van een handelsbedrijf in vogels in het Drentse Zuidwolde.
Het vogelgriepvirus H5N3 is bij 83 zwanen vastgesteld. De in het wild levende dieren die later zijn gevangen, hoefden niet te worden geruimd, omdat ze niet als gebruikspluimvee worden beschouwd. 'Wij hebben ons enorm verbaasd over de gang van zaken bij deze handel', zegt Wolleswinkel.
'De dieren blijken in het Groene Hart te zijn gevangen, vervolgens zijn ze met virus en al vervoerd naar Drenthe. Alleen omdat ze naar China zouden gaan, is bloed afgetapt en pas toen is de besmetting naar voren gekomen.' Volgens Wolleswinkel is er geen zicht op besmettingen bij overige vogels die worden verhandeld.
• Lees meer hierover vandaag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (ETT) #779286
Gebruikt, € 167.500
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag21° / 6°10 %
-
Zondag19° / 8°10 %
-
Maandag13° / 5°50 %











