Boeren moeten plaatsmaken voor F-35’s op Lelystad Airport
Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk van Defensie (CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
Eind vorig jaar werd al bekend dat Defensie veel meer ruimte nodig heeft op Lelystad Airport. Toen werd nog gesproken van 150 tot 240 hectare extra op het vliegveld om de F-35's kwijt te kunnen. Nu is duidelijk dat de volledige 240 hectare nodig is; 200 hectare voor ‘militaire infrastructuur’ en 40 hectare voor uitbreiding van de baan, zodat ook straaljagers er kunnen opstijgen en landen.
Boswijk zegt zich de gevolgen te realiseren die het besluit voor de ondernemers heeft, maar begrijpelijk dat Defensie moet kunnen groeien. ‘Onze keuzes zijn het resultaat van een zorgvuldige afweging tussen militaire componenten en belangen van de omgeving. De mensen, bedrijven en organisaties die getroffen worden, gaan we zo goed mogelijk begeleiden.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Kverneland LD100-200 5 schaar Packo-Mat
2011, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Massey Ferguson 5445 trekker (KOU) #781859
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°30 %
-
Maandag14° / 6°5 %















