Iran-crisis mogelijk stimulans voor suikermarkt
De prijs van witte suiker op de wereldmarkt stijgt ten opzichte van enkele weken geleden. De opleving is wellicht een gevolg van de beperkte mogelijkheid om in de Golfstaten ruwe suiker aan te voeren. Verder is het de verwachting dat vooral Brazilië de komende periode de productie van bio-ethanol gaat opschroeven.
De grondstoffenbeurs in Londen noteerde deze week tot bijna 360 euro voor een ton witte suiker. Dat is 35 euro meer dan half februari. In een analyse op de gevolgen van de crisis in Iran stellen marktspecialisten van ING dat ten opzichte van de oliestromen de gevolgen voor de meeste andere grondstoffen naar verhouding meevallen.
De stimulans van de suikermarkt kan een gevolg zijn van de beperkte mogelijkheden van raffinaderijen in de Golfstaten om ruwe suiker aan te voeren en dus te verwerken. Ook dat heeft te maken met het afsluiten van de Straat van Hormuz door het regime in Iran. Daardoor ontstaat een tekort aan witte suiker voor export op de wereldmarkt.
De hoge prijzen voor ruwe olie zorgen er ook voor dat de prijzen voor bio-ethanol snel stijgen. Vooral voor Braziliaanse suikerproducenten wordt het daardoor weer interessanter om een groter deel van het beschikbare suikerriet te gebruiken voor de productie van bio-ethanol. De analisten van ING veronderstellen dat dit de komende periode kan helpen om het grote overschot op de suikermarkt voor een deel weg te werken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

JOHN DEERE 4720 COMPACTTREKKER (LIE) #134969
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (KOU) #691828
Gebruikt, € 3.395
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag18° / 4°0 %
-
Zaterdag17° / 4°10 %
-
Zondag18° / 3°0 %
















