Ophef over fout RVO in bezwaarprocedure tegen Woo-verzoek
Een fout van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) bij de bezwaarprocedure tegen een Woo-verzoek leidt tot ophef onder veehouders. Zij kunnen hierdoor onverwacht op kosten worden gejaagd.
Boeren die zijn aangeschreven over het Woo-verzoek over emissiegegevens is daarbij kenbaar gemaakt dat ze bezwaar konden aantekenen. RVO erkent nu dat dit een fout was. Er had moeten staan dat het alleen mogelijk is om bij de rechtbank beroep in te stellen tegen het besluit om de door het Woo-verzoek gevraagde cijfers openbaar te maken.
RVO heeft dit inmiddels per brief aan de betreffende agrariërs laten weten. Maar dat maakt de ophef niet minder. Een beroepsprocedure kost namelijk 397 euro. Die kosten kunnen worden voorkomen door het eerder ingediende bezwaar in te trekken, maar dat moet al voor 1 mei 2026. Veel te kort dag om het beroep nog op tijd schriftelijk te kunnen intrekken, vrezen sommige bezwaarmakers.
Niet-ontvankelijk verklaard
De bezwaren die niet worden ingetrokken, worden doorgestuurd naar de rechtbank om als beroepschrift te behandelen. Hieraan zijn de eerdergenoemde kosten verbonden. Als de factuur niet wordt betaald, neemt de rechtbank het beroepschrift niet in behandeling en wordt uw beroep niet-ontvankelijk verklaard.
Het verschil in kosten wordt verklaard door het verschil tussen een bezwaarprocedure en een beroepsprocedure. Een bezwaarschrift wordt door RVO zelf behandeld en een beroepsschrift door de rechtbank. Een bezwaarprocedure is gratis, maar bij een beroepsprocedure brengt de rechtbank griffierecht in rekening.
Agrariërs spreken van ‘broddelwerk’ en een ‘zooitje’ bij RVO. Bovendien vinden ze dat de kans om bezwaar te maken hen is ontnomen. LTO Nederland laat weten dat zij een collectieve procedure voert tegen het besluit over het Woo-verzoek. Daarmee wil ze voor alle agrariërs de openbaarmaking verhinderen. Per brief en online maakt RVO excuses voor de gemaakte fout.
Afwijkende procedure
Bij dit Woo-verzoek is de procedure afwijkend, omdat RVO het verzoek tot openbaarmaking in eerste instantie had afgewezen. Tegen dit afwijzingsbesluit is de partij die om openbaarmaking heeft verzocht in bezwaar gegaan.
Naar aanleiding van dat bezwaarschrift heeft RVO nu alsnog besloten de informatie wel openbaar te maken. Tegen een beslissing op een bezwaarschrift kan enkel beroep worden ingesteld bij de rechtbank.
Het bezwaarschrift intrekken, kan via de website van RVO.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag21° / 7°0 %
-
Vrijdag24° / 8°0 %
-
Zaterdag23° / 11°70 %
















