Meerderheid Kamer wil Mercosur voorlopig in werking laten treden
Een meerderheid in de Tweede Kamer wil het Mercosur-verdrag alvast doorzetten. De Kamerleden vragen het kabinet om in de Europese Raad steun uit te spreken voor het voorlopig in werking laten treden van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de vijf Zuid-Amerikaanse landen.
Een motie met deze oproep aan het kabinet werd ingediend door VVD, JA21, CDA, D66 en 50PLUS. Die partijen zorgden voor een meerderheid van 77 van de 150 zetels. Dezelfde partijen zorgden er in december ook voor dat het verdrag voldoende steun kreeg.
Een meerderheid in het Europees Parlement stemde afgelopen week voor een motie om eerst juridisch advies bij het Hof van Justitie van de Europese Unie in te winnen om te zien of het Mercosur-verdrag verenigbaar is met de Europese verdragen.
De vijf partijen vrezen dat zo'n juridisch advies er mogelijk voor kan zorgen dat de inwerkingtreding van het Mercosur-verdrag jaren vertraging oploopt. Dat vinden zij onwenselijk omdat ze vinden dat handelsdeals zoals Mercosur cruciaal zijn voor Europa om een eigen volwaardig machtsblok te worden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, € 1.750
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Woensdag18° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag19° / 11°20 %
















