Nieuwe waterberging Delfland mogelijk in agrarisch gebied

Het Hoogheemraadschap van Delfland heeft vier agrarische gebieden aangewezen die mogelijk worden ingericht als waterberging. Het gaat om Woudse polder, Noord-Kethelpolder, Klaas Engelbrechtspolder en De Blaker in de Oude Lierpolder.

Nieuwe+waterberging+Delfland+mogelijk+in+agrarisch+gebied
© Mike Schellart

Volgens het Hoogheemraadschap loopt het huidige watersysteem door de vaker voorkomende hevige buien tegen zijn grenzen aan. De aanleg van nieuwe waterbergingen is dus noodzaak, en daarbij kijken ze naar eigen zeggen 'nadrukkelijk naar de agrarische gebieden'.

De vier genoemde gebieden liggen gunstig ten opzichte van boezemwater. De wateroverlast ontstaat in de steden en de tuinbouwgebieden, zo stelt het Hoogheemraadschap, en niet in de graspolders. 'Wij vinden dat je het moet oplossen op de plek waar het probleem ontstaat.'


Wensen en voorkeuren

Het bestuur van LTO Delflands Groen geeft aan dat het eerst de waterbergingsplannen wil bespreken met de leden in deze polders. In die gesprekken wil Delflands Groen de wensen, ideeën en voorkeuren van de boeren en tuinders verzamelen. De betreffende leden zijn inmiddels uitgenodigd voor een bijeenkomst.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    14° / 10°
    100 %
  • Vrijdag
    12° / 9°
    95 %
  • Zaterdag
    11° / 8°
    80 %
Meer weer