Nieuwe waterberging Delfland mogelijk in agrarisch gebied
Het Hoogheemraadschap van Delfland heeft vier agrarische gebieden aangewezen die mogelijk worden ingericht als waterberging. Het gaat om Woudse polder, Noord-Kethelpolder, Klaas Engelbrechtspolder en De Blaker in de Oude Lierpolder.
Volgens het Hoogheemraadschap loopt het huidige watersysteem door de vaker voorkomende hevige buien tegen zijn grenzen aan. De aanleg van nieuwe waterbergingen is dus noodzaak, en daarbij kijken ze naar eigen zeggen 'nadrukkelijk naar de agrarische gebieden'.
De vier genoemde gebieden liggen gunstig ten opzichte van boezemwater. De wateroverlast ontstaat in de steden en de tuinbouwgebieden, zo stelt het Hoogheemraadschap, en niet in de graspolders. 'Wij vinden dat je het moet oplossen op de plek waar het probleem ontstaat.'
Wensen en voorkeuren
Het bestuur van LTO Delflands Groen geeft aan dat het eerst de waterbergingsplannen wil bespreken met de leden in deze polders. In die gesprekken wil Delflands Groen de wensen, ideeën en voorkeuren van de boeren en tuinders verzamelen. De betreffende leden zijn inmiddels uitgenodigd voor een bijeenkomst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (MOL) #781823
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 8080A
1982, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag19° / 11°5 %
-
Woensdag20° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %

















