Hoop op stabiele varkensmarkt na reset

Varkenshouders, handelaren en slachterijen hopen dat de varkensmarkt stabiliseert na de forse ingreep van vorige week. Met een zeldzaam grote prijsverlaging van 15 cent per kilo denken ze een verdere verlaging van de varkensprijs te voorkomen.

Hoop+op+stabiele+varkensmarkt+na+reset
© Varkens Archief

De vriezers voor het barbecueseizoen zitten vol. De ruimte om nog meer op voorraad te produceren is daarmee klein. Nu de vakantieperiode aanbreekt, nemen de afzetvolumes naar de vleeswarenindustrie af. Terwijl de slachterijen al wekenlang klaagden dat de verhoging van de inkoopprijs in mei niet kon worden doorberekend in de afzet.

De maat was vorige week vol en met een rigoureuze maatregel hopen de slachterijen de markt in één klap te resetten. De vleesverkopers zijn nu aan zet om bij te dragen aan een stabilisering van de varkensmarkt, stelt inkoopdirecteur Robert Elmerhaus in zijn wekelijkse Agrarblog van vleesconcern Tönnies.

De reactie van de vleesverkoop op de nieuwe prijsbasis en de ontwikkeling van het aanbod zullen volgens Elmerhaus bepalend zijn voor het verdere marktverloop. 'Een verdere verlaging van de prijs kunnen varkenshouders economisch niet dragen', stelt hij.

Een verdere prijsverlaging kunnen varkenshouders economisch niet dragen

Robert Elmerhaus, inkoopdirecteur Tönnies

In navolging van Duitsland hebben ook de Nederlandse slachterijen hun prijzen verlaagd. In de week ervoor was in Nederland al een prijsverlaging van 2 tot 3 cent per kilo doorgevoerd. Met een nieuwe verlaging van 12 tot 13 cent komt het prijsverval in Nederland in totaal ook op 15 cent per kilo.


• Bekijk de actuele prijzen van vleesvarkens op onze marktpagina

Prijsdalingen van meer dan 10 cent in een week tijd komen zelden voor in de varkenshouderij. In de afgelopen twintig jaar telt vleesconcern Vion vier prijsverlagingen die groter zijn dan 10 cent per kilo.

Ondanks de zwakke vleesafzet zijn er voor de komende periode wel prijsondersteunende factoren. Er wordt een krappere aanvoer van levende dieren verwacht. Bovendien zorgen hittegolven in Europa voor vertraging in de groei.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zondag
    23° / 14°
    40 %
  • Maandag
    26° / 14°
    15 %
  • Dinsdag
    22° / 15°
    30 %
Meer weer