Blauwtong leidt tot kreupele schapen
Veel schapenhouders zien dat schapen na een blauwtonginfectie kreupel lopen. Dit komt doordat de klauwhoorngroei door dit virus wordt verstoord, meldt Royal GD. Vaak is het probleem verholpen door de klauwen op de juiste manier te bekappen.
Het blauwtongvirus tast de binnenbekleding van bloedvaten aan, ook die in de klauw. Hierdoor kan vocht ophopen op plekken waar weinig ruimte is, wat leidt tot druk op het omliggende weefsel. Dit belemmert de aan- en afvoer van zuurstof en voedingsstoffen, waardoor de vorming van gezond klauwhoorn wordt verstoord.
Op een bepaald moment komt die verstoorde hoorngroei op de plek dat dit het dier moet dragen, de hoorngroei gaat immers door. Het gewicht van het dier op die klauw maakt dat het schaap kreupel gaat lopen. Dit probleem is vaak gemakkelijk te verhelpen door met klauwverzorging de balans in de klauw te herstellen. Hierdoor verdwijnt de kreupelheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 516V SCR Power
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag35° / 17°0 %
-
Zaterdag26° / 17°25 %
-
Zondag23° / 16°5 %















