Blauwtong leidt tot kreupele schapen
Veel schapenhouders zien dat schapen na een blauwtonginfectie kreupel lopen. Dit komt doordat de klauwhoorngroei door dit virus wordt verstoord, meldt Royal GD. Vaak is het probleem verholpen door de klauwen op de juiste manier te bekappen.
Het blauwtongvirus tast de binnenbekleding van bloedvaten aan, ook die in de klauw. Hierdoor kan vocht ophopen op plekken waar weinig ruimte is, wat leidt tot druk op het omliggende weefsel. Dit belemmert de aan- en afvoer van zuurstof en voedingsstoffen, waardoor de vorming van gezond klauwhoorn wordt verstoord.
Op een bepaald moment komt die verstoorde hoorngroei op de plek dat dit het dier moet dragen, de hoorngroei gaat immers door. Het gewicht van het dier op die klauw maakt dat het schaap kreupel gaat lopen. Dit probleem is vaak gemakkelijk te verhelpen door met klauwverzorging de balans in de klauw te herstellen. Hierdoor verdwijnt de kreupelheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Maandag8° / 1°10 %
-
Dinsdag8° / 0°20 %
-
Woensdag10° / 6°90 %
















