Delfland controleert met digitale meter op illegale lozingen in glastuinbouw
Hoogheemraadschap van Delfland in Zuid-Holland zet een nieuw meetinstrument in voor het eerder opsporen van illegale lozingen in de glastuinbouw. De Flowmeter wordt vanaf deze week ingezet. Dat is een mobiele sensor die meet of er water stroomt door een pijp die boven een sloot uitkomt.

De glastuinbouw kan een belangrijke bijdrage leveren aan het verbeteren van de waterkwaliteit door lozingen en lekkages vanuit kassen te voorkomen. Met de Flowmeter verwacht Delfland sneller en gerichter te kunnen handhaven bij een overtreding.
Omdat de Flowmeter mobiel en handzaam is, kan deze flexibel worden ingezet op verdachte locaties in het gebied van Delfland. Op het moment dat er een waterstroom wordt gemeten, ontvangen de handhavers een alarm per e-mail en sms waarna ze direct in actie kunnen komen.
Diefstal voorkomen
De koffer waarin deze sensor zich bevindt is voorzien van een slot en gps-tracker tegen diefstal. Hierdoor kunnen de metingen over een langere periode plaatsvinden. De informatie wordt opgeslagen in een database en kan later ook nog worden geraadpleegd. Hierdoor kunnen meerdere metingen over een langere periode worden samengevoegd en dit leidt tot een hogere pakkans van een overtreder.
Het hoogheemraadschap onderzoekt de komende periode wat deze meter oplevert in de strijd tegen illegale lozingen. Blijkt de Flowmeter een succes te zijn, dan schaft Delfland er meer aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF13003T Cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %