Sensus: cichoreicampagne draait op 95 procent van capaciteit
De oogst, het transport, de aanvoer en de verwerking van cichorei in Nederland ligt volgens fabrikant Sensus redelijk op schema ondanks de beroerde oogstomstandigheden.

De fabriek van Sensus in het West-Brabantse Roosendaal draait nu op ongeveer 95 procent van de geplande capaciteit. Dat de verwerking net niet helemaal optimaal verloopt, heeft alles te maken met de beperkte beschikbaarheid van cichorei vanwege de slechte oogstomstandigheden.
Het inulinegetal van de verwerkte cichorei ligt de laatste twee weken op 16,5, meldt de agrarische dienst van Sensus. Het tarrapercentage bedraagt gemiddeld ongeveer 12 procent. Gezien de nattigheid valt dat mee volgens Sensus. Dat is onder meer te danken aan de inzet van 100 procent reiniging bij verlading en op veel plekken het afdekken van cichoreihopen met vliesdoek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF13003T
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF17003T NIEUW! komt binnen!
Gebruikt, P.O.A.
-
Rumptstad RSP 2000
Gebruikt, P.O.A.
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Weer
-
Dinsdag9° / 4°90 %
-
Woensdag8° / 6°85 %
-
Donderdag5° / 2°5 %