VN: rampen zorgden in 30 jaar voor biljoenen aan landbouwschade
De afgelopen dertig jaar zorgden rampen zoals overstromingen, droogtes, bosbranden en extreem hoge temperaturen wereldwijd voor 3,8 biljoen dollar aan schade voor de landbouw, omgerekend ruim 3600 miljard euro.

Dit schat de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) na onderzoek over de effecten van rampen. De schade bestaat uit verloren gewassen en verloren productie van landbouwdieren.
Klimaatgerelateerde rampen komen steeds vaker voor en zijn steeds meer reden van productieverlies, aldus de FAO. Door droogte en heel hoge temperaturen kunnen gewassen bijvoorbeeld niet goed groeien, waardoor oogsten mislukken. Onder meer landen in Zuid-Europa hadden in de zomer veel last van extreem warm weer.
De verliezen komen per jaar volgens de FAO neer op gemiddeld 123 miljard dollar, omgerekend 117 miljard euro. Vooral arme en middeninkomenslanden zijn de dupe, meldt de voedsel- en landbouworganisatie. Het jaarlijkse verlies staat gelijk aan eten voor ongeveer een half miljard mensen en 5 procent van de wereldwijde landbouwproductie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fella 270 achtermaaier met kneuzer
2008, P.O.A.
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 32.500
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %