Arrestaties in Spanje na fraude met landbouwgrond
Op verzoek van het Europees Openbaar Ministerie (EOM) zijn in Spanje 23 arrestaties verricht voor fraude met Europese landbouwsubsidies. Volgens de aanklacht werden met vervalste eigendomsbewijzen en huurcontracten gronden ten onrechte aangemeld voor de GLB-hectarepremie.
De echte eigenaren van de gronden wisten niet dat hun percelen op frauduleuze wijze door derden werden gebruikt om EU-fondsen aan te vragen. De verdachten zouden verschillende strafbare feiten van subsidiefraude en valsheid in geschrifte hebben gepleegd. Het fraudebedrag zou oplopen tot 3 miljoen euro.
Het onderzoek in Spanje begon vorig jaar nadat een misdaadrapport van het regionale bestuur van Catalonië naar het EOM was doorgestuurd. Het EOM is het onafhankelijke openbaar ministerie van de Europese Unie, en is pas sinds kort operationeel. Het is verantwoordelijk voor het onderzoeken, vervolgen en voor de rechter brengen van misdaden die de financiële belangen van de EU schaden.
EU-lidstaten zijn zelf verantwoordelijk voor de administratie, controle en naleving van Europese regels. In Nederland doken onlangs berichten op over fraude door het onreglementair toerekenen van stukken grond door boeren. De Europese Commissie heeft daar opheldering over gevraagd. Het dagelijks EU-bestuur wil echter nog geen conclusies trekken of vooruitlopen op eventuele strafmaatregelen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 3.950
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %

















