Europese Commissie wil toelating glyfosaat tien jaar verlengen
De Europese Commissie wil de toelating van glyfosaat met tien jaar verlengen. Dat staat in het voorstel dat woensdag is gepubliceerd. De landbouwministers van de 27 lidstaten van de Europese Unie moeten nu over dit voorstel stemmen.

Het gaat om toelating van het werkzame bestanddeel glyfosaat dat in herbiciden wordt gebruikt. Aan de toelating worden een aantal voorwaarden verbonden. De gebruiksvoorwaarden moeten risicobeperkende maatregelen omvatten, inclusief combinaties daarvan.
Het gaat dan onder meer om driftreducerende maatregelen, zoals driftreductiedoppen die drift met minimaal 75 procent verminderen. Ook moet een bufferstrook van minimaal 5 tot 10 meter worden aangehouden op de percelen waarop het glyfosaathoudende middel wordt gebruikt.
Extra voorwaarden en restricties
Lidstaten kunnen zelf extra voorwaarden en restricties verbinden aan de toepassing van de gewasbeschermingsmiddelen met glyfosaat als werkende stof. Dat kan bijvoorbeeld als er voor specifieke toepassingen goede alternatieven beschikbaar zijn of als het risico van het gebruik door specifieke omstandigheden groter wordt voor de mens, het milieu of de biodiversiteit.
De lidstaten bespreken het voorstel op 22 september tijdens een bijeenkomst van de Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed (SCoPAFF). Op 13 oktober wordt over een definitief voorstel gestemd. De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (Efsa) zag eerder dit jaar geen 'kritieke zorgpunten' die de hernieuwde goedkeuring van het bestandsdeel glyfosaat als herbicide in de weg staan. Het is nog niet bekend welk standpunt landbouwminister Piet Adema inneemt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH FARMALL 55C
2012, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %