Vergoeding opruimkosten drugsafvaldumpingen verhoogd
Het kabinet verruimt de vergoeding van opruimkosten na dumpingen van drugsafval voor particulieren en overheden. De provincies voeren de subsidieregeling uit. Daarom kan de datum waarop de verruiming ingaat per provincie iets verschillen. In het eerste kwartaal van 2023 wordt hierover besloten.
Dat schrijft minister Dilan Yesilgöz-Zegerius van Justitie en Veiligheid, mede namens staatssecretaris Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat, aan de Tweede Kamer. Volgens de huidige regeling krijgen particulieren tot een bedrag van maximaal 25.000 euro vergoed. In de verruiming worden de opruimkosten van drugsafval voor particulieren tot een bedrag van maximaal 200.000 euro vergoed. Een flinke stijging dus.
Decentrale overheden krijgen de helft van de kosten vergoed tot een bedrag van 50.000 euro. Eventuele kosten daarbovenop worden volledig vergoed tot maximaal 200.000 euro. 'Drugsdumping is asociaal gedrag dat ten koste gaat van onschuldige mensen en het milieu. Het is zuur dat we met belastinggeld de troep van criminelen op moeten ruimen, maar het is nodig', schrijft staatssecretaris Vivianne Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat.
Voor degenen die in 2021 en 2022 te maken hadden met een drugsafvaldumping en in de nieuwe regeling een hogere vergoeding zouden krijgen, wordt bekeken of zij met terugwerkende kracht een extra aanvraag kunnen indienen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 185 trekker (BRU) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (BIE) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #779282
Gebruikt, € 178.500
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 6°25 %
-
Woensdag16° / 4°0 %
-
Donderdag16° / 3°0 %

















