Minimumloon vastgesteld per uur in plaats van maand: 12,40 euro bruto
Het minimumloon wordt momenteel nog per maand vastgesteld. Dat verandert op 1 januari 2024 in een minimumuurloon en wordt vastgesteld op 12,40 euro bruto.
Dit voorstel van PvdA en GroenLinks werd door het kabinet vastgelegd in het coalitieakkoord en in de Tweede Kamer aangenomen. Dat betekent dat het minimuurloon vanaf 1 januari hetzelfde is, ongeacht de lengte van de werkweek. Een werknemer die veertig uur per week werkt, ontvangt dan geen lager minimumuurloon meer dan iemand die 36 uur per week werkt.
Het kabinet wil werken lonender maken en voert voor het eerst sinds de invoering in 1969 een extra verhoging door van het minimumloon. Daardoor gaat het minimumloon, in tegenstelling tot het eerdere voornemen, in één keer omhoog met 10,15 procent. De ministerraad heeft daar op voorstel van minister Karien van Gennip van Sociale Zaken en Werkgelegenheid mee ingestemd.
Uitkeringen
Door de verhoging van het wettelijk minimumloon (WML) met 8,05 procent komt het minimumloon per 1 januari 2023 uit op 12,40 euro bruto per uur bij een 36-urige werkweek. Dat is een totale stijging van 10,15 procent. Het kabinet had eerder dit jaar al besloten om alle aan het minimumloon gekoppelde uitkeringen, zoals de AOW, bijstand en de Wajong, mee te verhogen.
Hierdoor heeft de minimumloonsverhoging ook positieve gevolgen voor het inkomen van uitkeringsgerechtigden en AOW'ers. Vanwege de uitzonderlijk hoge inflatie en de gevolgen daarvan op het besteedbaar inkomen van Nederlanders, besloot het kabinet op Prinsjesdag het minimumloon in één keer te verhogen.
Financiële tegenslagen
Dat is volgens de regering nodig om mensen met lagere en midden inkomens perspectief te bieden en ze weerbaarder te maken tegen (eventuele) financiële tegenslagen. Het kabinet verwacht dat er een overloopeffect zal zijn, waardoor ook werknemers met een inkomen vlak boven het minimumloon hiervan profiteren.
De aanpassing van het minimumloon kan vanwege de bijzondere omstandigheden worden geregeld via een Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) in plaats van een wetswijziging. Een AMvB kan sneller worden gerealiseerd en betekent ook dat alle aan het minimumloon gekoppelde uitkeringen, zoals de bijstand en de Wajong, automatisch meestijgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (MOL) #781823
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Dinsdag23° / 11°0 %
-
Woensdag20° / 14°30 %
-
Donderdag21° / 13°5 %
















