Positieve houding Jetten stemt Glastuinbouw Nederland tevreden
Glastuinbouw Nederland en minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) zijn het erover eens dat de energietransitie niet mag stilvallen. 'Hoewel we de oplossing voor de SDE-problematiek nog niet in handen hebben, ben ik blij met de positieve houding van minister Jetten', reageert voorzitter Adri Bom-Lemstra van Glastuinbouw Nederland na het gesprek op woensdag 7 september.
De problematiek rondom de SDE-subsidie voor bestaande projecten was aanleiding voor het gesprek tussen een delegatie vanuit de glastuinbouwsector en de minister. 'Die subsidie is noodzakelijk om de lopende projecten en daarmee ook de energietransitie draaiende te houden', stelt de voorzitter van Glastuinbouw Nederland.
Glastuinbouw Nederland blij met positieve houding minister Jetten over SDE. #glastuinbouw @abomlemstra @MinisterieEZK @AmmerlaanTGI https://t.co/QSSEvhkhr1
— Glastuinbouw Nederland (@GlastuinbouwNL) September 8, 2022
Vanwege de huidige koppeling aan de gasprijzen, dreigen de essentiële voordelen van de SDE-subsidie echter te verdampen. Daarmee komen de bestaande projecten op de tocht te staan.
Huizen verwarmen
De ruim zevenhonderd brieven van verontruste telers, die voorafgaand aan het gesprek werden overhandigd, geven een duidelijk signaal dat de nood in de sector hoog is. 'Met ons is minister Jetten gelukkig van mening dat de warmtetransitie niet mag stilvallen', licht Bom-Lemstra toe. 'Dat heeft immers niet alleen grote gevolgen voor onze eigen sector, maar ook voor bijvoorbeeld scholen. En met innovaties en investeringen uit de glastuinbouw kunnen ook veel huizen worden verwarmd.'
In deze #KasTopics met @abomlemstra aandacht voor het gesprek met minister Jetten en de Energiecampagne. Bekijk de video: https://t.co/fntNHaBWEO #energiecrisis #glastuinbouw pic.twitter.com/3rjM9ZKDNB
— Glastuinbouw Nederland (@GlastuinbouwNL) September 8, 2022
In het nieuwe energieconvenant, dat dit najaar te ondertekening voorligt, moeten dit soort hobbels worden weggenomen. 'De minister erkent dat de glastuinbouw belangrijk is naar de toekomst toe.' Onder meer daarom komt op korte termijn een team van glastuinbouwspecialisten en een vertegenwoordiging van de ministeries van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Economische Zaken en Klimaat en Financiën bij elkaar om te kijken hoe de situatie kan worden opgelost.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag20° / 15°20 %
-
Zondag18° / 14°70 %
-
Maandag18° / 12°15 %
















