Ruimte voor gerobotiseerde kas binnen geurcirkel mestverwerker in America
Een kas die zo is ingericht dat er een minimale inzet van personeel nodig is, mag ontwikkeld worden binnen de geurcirkel van een veehouderijbedrijf dat ook mest verwerkt in America. Dat stelt de Raad van State in een uitspraak op woensdag 28 april.

De kas in America wordt gebouwd voor de vermeerdering van aardbeiplanten. De eigenaar van de mestverwerkingsinstallatie vreest gevolgen voor zijn vergunning omdat de kas is gepland binnen de geurcirkel van zijn bedrijf. De gemeenteraad van Horst aan de Maas keurde daarvoor de aanpassing van het bestemmingsplan goed. Eerder had de rechtbank Limburg het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan geschorst.
De rechter stelt dat de mestverwerking nauwelijks geurhinder veroorzaakt. De veehouderij-activiteit levert meer geuremissie. De gemeente heeft daarnaast terecht laten meewegen dat sprake is van een hypermoderne kas waarin het menselijk handelen zeer beperkt is, oordeelt de Raad van State. Daardoor is het in de planregeling opgenomen maximum aantal dagen dat er mensen aan het werk zijn in de kas realistisch.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (MID) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3039R (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (WOL) #164810
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %